Členská zóna

Zde naleznete veškeré informace týkající se chodu klubu, tedy pro informace pro členy i rodiče.

O tréninku

Karatista  přichází vždy včas (10 minut před začátkem svého tréninku) a je řádně upraven na cvičení. Ideálně karate gi (kimono), přezůvky, láhev na pití.

V případě pozdního příchodu jdete přímo na vrátnici (Nezvoňte prosím na zvonek), kde nám dozorce oznámí váš příchod a my vám pak můžeme otevřít.

Cvičí se vždy, kromě státních svátků.

O změně kontaktních údajů (mail, telefon) nás prosím včas informujte.

Může se hodit

Zkoušky na pásky se konají cca 2x do roka – co potřebujete umět najdete zde.

Každý člen je zařazen do určité věkové a výkonnostní skupiny. V případě nejasností naleznete rozvrh i v Edupage.

Pojmy, katy a další informace naleznete v sekci O karate.

Pro studium karate doporučujeme pořídit knihu Cesta k prvnímu danu od Karal Strnada a pro pokročilé KARATE-DO KATA, Volume 1 & Volume 2

Sportujte s námi

V rámci udržení kondice můžete sportovat i mimo trénink. Virtuálně mezi sebou soutěžit v běhání, jízdě na kole či plavání. Průběžný týdenní žebříček naleznete níže. Stačí se zdarma zaregistrovat na strava.com a stáhnout aplikaci do mobilu, nebo evidovat pomocí sportovních hodinek.

Co bych měl ve své skupině umět:

Skupina začátečníků

(bez pásku)

Kata: Taikyoku Shodan

Kihon: základní kryty a údery, kop: maegeri, postoj: zenkutsu dachi

Kumite: řízená forma Kihon ippon kumite

Skupina bílé a žluté pásky

Kata: Heian Shodan, Heian Nidan, Heian Sandan

Kihon: základní kryty s protiútokem + kopy (práce boků), kopy: maegeri, yoko kekomi, yoko keage, postoje: zenkutsu dachi, kiba dachi, kokutsudachi

Kumite: řízená forma Kihon ippon kumite, gohon kumite

Skupina oranžové pásky

Kata: Heian Shodan, Heian Nidan, Heian Sandan, Heian Yondan

Kihon: kombinace krytů s kopem z přední nohy na jodan a protiútokem (práce boků), kopy: maegeri, yoko kekomi, yoko keage, mawashi geri, postoje: zenkutsu dachi, kiba dachi, kokutsu dachi

Kumite: Kihon ippon kumite (včetně kopů maegeri, mawashi geri a yoko geri kekomi), Jiu ippon kumite (základní techniky)

Skupina zelené a fialové pásky

(bez omezení věku)

Kata: Heian Shodan, Heian Nidan, Heian Sandan, Heian Yondan, Heian Godan, Tekki Shodan,

Umět odchodit: Bassai Dai, Kanku Dai, Jion, Enpi (Empi)

Kihon: kombinace krytů s kopem z přední nohy na jodan a protiútokem (práce boků), kopy jodan: maegeri, yoko kekomi, yoko keage, mawashi geri, postoje: zenkutsu dachi, kiba dachi, kokutsu dachi

Kumite: Kihon ippon kumite (včetně kopů maegeri, mawashi geri a yoko geri kekomi), Jiu ippn kumite, Jiu kumite

Skupina od hnědého pásku

(bez omězení věku)

Kata: Bassai Dai, Kanku Dai, Jion, Enpi (Empi)

Přidávat si sentei kata z výběru: pokročilá kata

Kihon: kombinace krytů s dobrým načasováním dle zkušebního řádu, podmet (ashi barai), pracovat s přemisťováním v postojích, jodan kopy (navíc ushiro geri), postoje: dle kata, důraz na správné pozice chodidel a kolen.

Kumite: Jiu ippon kumite (mae geri, yoko geri kekomi, mawashi geri, ushiro geri), Jiu kumite – taktika boje, principy útoku a obrany