Trénink karate od 15 let

Hledáte-li tradiční formu bojových umění, doplněnou o prvky sebeobrany a výbornou partu lidí, kteří se rádi pobaví při tréninku i po něm, jste na správném místě. Právě pro vás je určeno karate od 15 let.

Samostatné lekce pro začátečníky

Náborová skupina má samostatnou tréninkovou skupinu, kde učíme postupně základní údery, kryty, kopy a postoje. Seznamujete se se základy karate. Zároveň v průběhu cvičení začínáte vnímat japonské pojmy důležité pro trénink karate.

Doporučujeme vyhradit si čas na oba dva tréninky v týdnu.

Hlavním smyslem cvičení karate je naučit se především sebeobraně. Tréninkem se naučíte, jak správně reagovat na případný útok. Návyky získané pravidelným tréninkem se Vám tak v kritické době mohou hodit.

Přínos cvičení pro dospělé

Cvičit karate můžete začít v každém věku. Je vhodné jak pro muže, tak i pro ženy. Trénink se dá snadno uzpůsobit dle Vaší aktuální zdatnosti. Správným cvičením si můžete zlepšit Vaši fyzickou zdatnost a zdravotní stav.

Principem karate je vykonat maximálně efektivní techniku za použití co nejjednoduššího pohybu. Není zde potřeba nějaké zvláštní fyzické zdatnosti, ani velkých svalů. Cílem v karate je naučit se jedinou technikou přemoci jakéhokoliv soupeře – tzv. technika todome-waza“. Není potřeba extrémní vytrvalosti a vytrvalost potřebná k tréninku se pravidelným cvičením snadno získá. V karate často o vítězi rozhodují častěji zkušenosti než fyzické předpoklady. Schopnost využít svých znalostí ve svůj prospěch je v karate daleko důležitější než fyzická síla nebo rychlost.

Trénink zvládne opravdu každý

Někteří lidé se domnívají, že trénink karate je pouze pro tělesně zdatné jedince, ale není tomu tak. Trénink karate si můžete uzpůsobit podle Vašich fyzických schopností, a proto se nemusíte bát, že byste trénink nezvládli. Smyslem karate není stát se vrcholovým sportovcem, ale naučit se pracovat s tím, co mám, tím nejefektivnějším způsobem.

Ani nedostatečná ohebnost není pro trénink karate překážkou. Ohebnost je v mnoha ohledech přirozeně vrozená, a přestože ji lze tréninkem od útlého věku lehce zvýšit nebo při nejmenším udržet, pro většinu technik nemusíte být „gumoví“, abyste je dokázali provést. Techniky v karate se snaží přizpůsobit přirozenému pohybu těla a nevyžadují tedy nijak zvlášť ohebnost. Přestože třeba nebudete schopni provést kop na hlavu, je řada jiných a účinných technik, kterými to lze hravě vykompenzovat a nebude Vás to proto nijak v tréninku omezovat.

Speciální prostory a omezená kapacita

Tréninky probíhají v tělocvičně městské policie Brno o rozloze 200m² se speciálním měkčeným povrchem, který je určen pro výcvik bojového umění. K dispozici máme vlastní pomůcky pro trénink, oddělené šatny s vlastními sprchami a WC.

Abychom zachovali vysokou kvalitu našich tréninků, tak máme omezenou kapacitu cvičební skupiny o kterou se starají kvalifikovaní trenéři.

Vlastní Karate klub Brno salónek k příjemnému posezení

V rámci možností setkávání s ostatními členy klubu můžete využít restauraci První doubravnická na rohu tř. Kpt. Jaroše a Milady Horákové, kde má Karate klub Brno svůj vlastní salónek s karate tématikou.