Sport pro uprchlíky ve městě Brně a Jihomoravském kraji / Спорт для біженців у місті Брно та Південноморавським краєм

Можливості безкоштовного навчання, спортивної діяльності біженців у місті Брно та Південноморавським краєм.

Клуб карате Брно розпочав ініціативу наступного дня після вторгнення і почав пропонувати свої можливості для спортивного використання біженців, особливо матерів з дітьми. Поступово додаються інші клуби міста Брно та всього Південно-Моравського краю.

Йдеться про інтеграцію дітей у спортивний колектив, а відтак і їх поступову соціальну адаптацію в новому середовищі. Паралельно вони навчаться трішки елементарного спілкування чеською мовою та знайдуть нових друзів. Мами також матимуть час на себе під час занять дитячим спортом, а також відпочиватимуть.

Усі перераховані тут заходи надаються безкоштовно.

У списку клубів-учасників виберіть той, який вам найбільше підійде. Ви можете бути повним новачком у певному виді спорту або вже займалися цим видом спорту в Україні, будь ласка. На карті ви знайдете основну інформацію про те, що це за вид спорту і для якої вікової категорії він відкритий. Після натискання відкриється деталь клубу, де ви знайдете більш детальну інформацію та контакти. У межах обмежених можливостей ми рекомендуємо використовувати реєстраційну форму в кожному клубі, щоб уникнути переповненості навчального блоку. Якщо клуб не передзвонить до вас, значить, все в порядку і ви можете прийти. Тому, будь ласка, залиште мобільний телефон або електронну пошту. Крім того, ви можете зв’язатися з клубом безпосередньо за вказаними контактами. Не хвилюйся і приходь.

Ми намагаємося шукати види спорту, де не потрібен спеціальний інвентар, або де клуб дозволяє орендувати спортивний інвентар.

Інформація: jdolezal@karate-klub.cz

 

Možnosti bezplatného tréninku, sportovního vyžití uprchlíků na území města Brna a Jihomoravského kraje.

Karate klub Brno spustil iniciativu hned druhý den po invazi a začal nabízet své kapacity pro sportovní využití uprchlíků, zejména tedy matek s dětmi. Postupně se přidávají i ostatní kluby ve městě Brně a celém Jihomoravském kraji.

Jde o začleňování dětí do sportovního kolektivu, a tedy i jejich postupnou sociální adaptaci v novém prostředí. Zároveň se naučí i trochu základní komunikace v českém jazyce a poznají i nové kamarády. Matky v době sportování dětí budou mít i čas na sebe a také si odpočinou.

Veškeré aktivity zde uvedené jsou poskytovány zdarma.

V seznamu zapojených klubů si vyberte ten, který Vám bude nejlépe vyhovovat. Můžete být v určitém sportu úplný začátečník nebo jste již tento sport trénovali na Ukrajině, všichni jste vítáni. Na mapě najdete základní informaci o jaký sport se jedná a pro jakou věkovou kategorii je otevřen. Po kliknutí se Vám otevře detail klubu ,kde naleznete podrobnější informace a kontakt. V rámci omezených kapacit doporučujeme využít přihlašovací formulář u každého klubu, aby nedošlo k přeplnění tréninkové jednotky. Pokud se Vám klub neozve zpátky, tak je vše v pořádku a můžete přijít. Proto prosím zanechávejte buď mobilní telefon nebo email. Případně můžete přímo kontaktovat klub na uvedených kontaktech. Nebojte se a přijďte.

Snažíme se hledat sporty, kde není potřeba zvláštního vybavení, nebo kde případně klub umožňuje sportovní náčiní zapůjčit.

 

Informace ohledně zapojení Vašeho klubu:

Pokud se chcete jako klub zapojit (Jihomoravský kraj), budeme rádi za zaslání informací, které vidíte zde na webu. Poté je co nejdříve zveřejníme. Případné úpravy nám prosím ihned posílejte. Z webu Vám pak bude chodit přímo kontaktní formulář pro rychlejší komunikaci se sportovci. Budeme rádi za sdílení této stránky, můžete si stáhout informační leták k distribuci.

 Jakub Doležal, +420 603 193 593,  jdolezal@karate-klub.cz

Počet míst ke sportování / Кількість місць для занять спортом

Záštita nad akcí / під зáхистом:

JUDr. Markéta Vaňková

primátorka Statutárního města Brna

Filip Neusser

předseda Národní sportovní agentury

Informace jsou sdíleny v rámci těchto platforem:

Spolupracujeme: