LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ 2009 SLOUP V MORAVSKÉM KRASU

Již potřetí se koná letní soustředění pod vedením Karate klubu Brno v areálu rekreačního střediska Čermák ve Sloupu. Tato akce je vyvrcholením přípravy na zkoušky technické vyspělosti, které zde proběhnou. Veškeré informace získáte v propozicích. Tešíme se na Vás

1.8.2009 (DEN PRVNÍ)

Po dojetí na místo nás čekalo příjemné přivítání rodiny Čermákových a rozdělení se do chatek. Počasí nám přálo a krásně svítilo sluníčko. Odpoledne jsme měli první společný trénink a pak už následovali hry. Večer jsme zahráli volejbal a nohec a už se šlo spát.

2.8. 2009 (DEN DRUHÝ)

Ráno budíček jako vždy v 7 hodin a během prohlídka nedalekého lesa, aby se tělo nastartovalo do dalšího dne. Zase nám krásně svítilo sluníčko, takže se potili úplně všichni. Odpoledne hurá sprint na koupák a trochu si zaplavat. Po svačině znovu trénink a pilování technik až do večeře. Večer nohejbal a volejbal a návštěva nemocnice v Blansku s K.K. a jeho amputace posledního článku na levé ruce z důvodu nepřiměřené rychlosti míče při vybijené. Přes noc se nám tu přehnala bouřka a trochu tu sprchlo, takže jsme se odpavili vodou až do Vanova.

3.8.2009 (DEN TŘETÍ)

Dětičky už začínají bolet nožičky, tak je čas přidat a nepolevit. Kromě cvičení a cvičení a prozměnu cvičení opět proběhla soutež xXx faktor Sloup 2009. Po zkušenosti z minulého ročníku byla pozvána hvězdná porota z Hollywoodu, Číny a USA. Provázel již známý moderátor Borek Mareš. Na závěr nám zazpíval bratr Jožo Ráža Jožo Cigáň. Vítězové byli všichni, kdo se zůčastinil.

4.8. 2009 (DEN ČTVRTÝ)

Ráno lehčí rozcvička, které se nezúčastnil Dominik, protože nenašel boty. Odpoledne to vypuklo. Děti si měli vyrobit hashi na večeři. Po pěti minutách tu bylo první řezné ranění. Sekyrka Fiskars vyřešila přetvající problém s bolestí prstu cvičence K.K. Intenzivní cvičení přineslo první ovoce (Tomášova noha, viz foto). Po večeři začalo hořet a zavolali jsme dobrovolné hasiče z Přízřenic, kteří provedli uhašení a oživení Marka. Vše završila druhá večeře na grilu.

5.8.2009 (DEN PÁTÝ)

Ranní běh přírodou kolem Sloupu byl vyčerpávající, ale to byla jen rozvička na odpoledne. Tip na běhání, nejlépe to jde v žabkách. Pak už nastoupilo karate a boj se zapamatováním si všech technik a zkoordinovat ruce a nohy. Polední klid byl využit k maskování a přípravě na bojovou akci. Vojenský výcvik zahájil svěží deštík, který zabahnil cvičiště. Potom už to šlo vše samo. Při sérii výbuchů dělobuchů, petard a kouře začal výcvik, který se skládal z běhu potokem, plazení v blátě a překonávání různých překážek. Následovala důkladná hygiena a umytí nánosů bahna. Oblečení němělo cenu čistit, to zvládne doma pračka lépe.

6.8.2009 (DEN ŠESTÝ)

Vrcholila příprava na zkoušky. Děti na tréninku dávaly pozor jak nikdy. Jejich postoje, kryty a údery se podobají karate. Všichni ví, že jim teče do bot a tak cvičí i ve volných chvílích. A když mají v hlavě úplně vymetýno, tak se pouští do bojů s kamarády. V těchto chvílích musí trenéři posedávat poblíž, aby mohli odnášet zraněné. Zdravotník klubu rozezleně křičí: „Už mi je sem nenoste, máme plno“. Večer přjel sensei Jan Steklý a děti se pomalu uklidňují.

7.8.2009 (DEN SEDMÝ)

Ráno i dopoledne si děti vzal na starosti sensei Jan Steklý. Pilně se cvičilo jako poslední příprava před zkouškami. Ti co šli na zkoušky poprvé byli nervózní a nemohli se dočkat nástupu. Po obědě to vše vypulko. Začlo se od zkoušek na 9 kyu a postupně se zkoušelo na vyšší a vyšší stupně. Jelikož se celý týden všichni pilně připravovali, tak zkoušky udělali všichni kdo se na ně přihlásil. Po tomto úspěchu jsme šli ještě na koupák a pak už jen oslavovat.

8.8.2009 (DEN OSMÝ)

Poslední celý den se přiblížil hrozně rychle. Ráno a dopoledne se cvičilo jako vždy, rozdělení do skupin. Odpoledne nás čekal poslední trénink a tak jsme využili dloouhou přestávku mezi poledním klidem a večeří k záverečnému cvičení. Rozdělili jsme se do skupin, podle toho co kdo chtěl cvičit. Na výběr byly katy, techniky a free fight. Po 2,5 hodinách cvičení už zbyl jen čas na sbalení si věcí a užití si posledního večera.

9.8.2009 (DEN POSLEDNÍ)

Budíček ve 2:00 a hurá na noční cvičení. Procvičili jsme všechny možné techniky, zacvičili si katu  atrochu zaposilovali. Někteří si ještě zaběhli k nedalekému koupáku a šlo se zas spát. Po druhém budíčku jsme rychle šl ina snídani, uklidili chatky a pak už přijel autobus a dovezl nás všechny zpět do Brna.

…ale jinak se nic nestalo.