Jako již posledních pár let jsme se opět vydali na soustředění karate do malebného tábora ve Svojanově. Čekalo nás 14 dní cvičení, her a zábavy od rána do večera.

Hned po příjezdu a ubytování jsme začali s tréninkem a mohli zjistit jak jsme na tom po měsíci prázdnin  kondicí a zapomněním v katách. Další dny už bylo pořád lépe, neboť po probuzení nás čekal ranní běh, kdy jsme si dle náročnosti volili mezi 4-6 km okruhem. Po snídani následoval test rychlosti formou sprintu a pak už se cvičilo. Letos bylo dobré, že bylo více trenérů, tak jsme byli rozděleni do 3-4 skupin a mohlo se více zaměřit na konkrétní techniky dané vyspělosti. Odpoledne po poledním klidu byl zase trénink a zpestření dne formou her s míči či v lese.

Kromě trénování jsme si užili koupání v nedalekém rybníce, abychom mohli zchladit naše těla, potkal nás noční pochod na sedlo, také táborák jsme stihli a nespočet her s míčem či jinými pomůckami. Každý si v lese našel schovaného plyšáka nebo se naučil rolovat sushi k večeři.

Letošní výlet byl do Moravské Třebové na zámek, kde jsme poznali místní mučírnu a děti si tak mohli vyzkoušet na vlastní kůži, že soustředění není žádné mučení, jak ve středověku, ale pohodička cvičení.

A jako každý rok na závěr, kdy nás už zůstalo jen pár posledních samurajů, jsme si dali závěrečný trénink s 1000 cuki a sprintem na sjezdovku, kde jsme se rozloučili s táborem a mohli odjet mikrobusem do Brna zpátky k rodinám.

Všichni, kterým letos nevyšel čas nás třeba jen navštívit na pár dní, udělali chybu, neboť počasí nám vyšlo parádně a byla z nás opět velká parta kamarádů, co si udělala krásných 14 dní v přírodě spojené se cvičením. Za rok opět zde a všichni na celou dobu.

PS: čeká nás ještě podzimní soustředění na stejném místě, ale tentokrát ke cvičení přidáme ruce s nástroji a trochu si ten areále vylepšíme na další roky 🙂