Dne 9.6.2012 se Karate klub Brno účastnilo akce Pelhřimov- město rekordů a přispělo tak svým vystoupením k zapsání dalšího rekordu členem klubu. Cesta tam i zpět byla velice zábavná a tak nám i rychle utekla. Na místě jsme byli s velkým časovým předstihem a proto jsme si mohli prohlédnout celý střed města a jednotlivé stánky s rekordy a kuriozitami. A jelikož členové klubu jsou i velíc siláci ,tak jsme se zapojili do pomoci vynést kozu na věz místního kostela a posunout její výkon na 248 040 výškových metrů.

Na hlavní pódium jsme se dostali kolem 17:30 po vystoupení René „Golem“ Richtera, kdy už náměstí bylo zcela zaplněné a my mohli zase kousku republiky ukázat bojové umění karate zpestřené přerážecími technikami. Po zacvičení kata, kdy jsme málem zbořili vyvýšené pódium, následovaly ukázky kumite od základů až po boj proti zbrani. Závěr ukázky pak vyvrcholil přerážením ytongů a třešničkou na pomyslném dortu bylo přeražení seikenem osmi od sebe odělených ytongů v podání Andrei Korbelové a vytvořením tak rekordu v přerážení touto technikou. Patří velká gratulace.

Poděkování patří i zbylým členům, Pavči, Markétě, Pavlovi, Zdenymu a Kubovi, kteří se podíleli na úspěšné ukázce a propagaci klubu.