Největší přehlídka bojových umění v České republice je za námi. Dne 1.12.2013 v 15 hodin v hale Vodova v Brně to vše vypuklo. Již tradičně jsme u toho nemohli chybět a to jak se samotným vystoupením, tak i jako asistence při vystoupení Policie ČR. Den před Budoshow, jsme se ještě účastnili vystoupení v Olympii Brno, které se konalo při příležitosti autogramiády Dona Dragona Wilsona, který vystupoval na Budoshow.

Letos přijal pozvání, kterého si velmi vážíme, předseda JKA ČR Karel Strnad a mohl tak shlédnout jak vystoupení Karate klubu Brno, tak i ostatní bojová umění. Celé vystoupení začalo právě rozhovorem s Karlem Strnadem, kde představil divákům JKA karate a úspěchy české reprezentace na posledním mistrovství světa, která se pod vedením Richarda Růžičky také účastnila našeho vystoupení.

Vystoupení jsme rozdělili na 4 části, aby diváci mohli shlédnout celý systém výuky karate. Začali jsme kata team v podání již zmíněné reprezentace, která následně předvedla bunkai na katu Sochin. Pak už nastoupili žáci z Karate klub Brno a předvedli základní techniky kihon ve vzájemném boji dvou skupin o to kdo ukáže lepší techniku. Třetí část ukázala divákům kumite od prvních začátků s řízeným kumitem až po volný zápas v podání opět české reprezentace JKA karate. Na závěr si členové Karate klubu Brno připravili Tameshiwari, přerážecí techniky, aby ukázali divákům, jakou sílu má úder, když je správně proveden.

Na závěr patří poděkování všem vystupujícím, kteří se podíleli na propagaci Karate klubu Brno a JKA karate. Zejména pak české reprezentaci, která s námi ukázku prezentovala, pořadatelům Budoshow, zejména Liborovi Macháňovi a celému jeho týmu a také všem divákům, kteří nás přišli do haly podpořit a vytvořit opět nezapomenutelnou atmosféru.