Čtrnáctý ročník Budoshow je za námi a mohu tvrdit, že patřil mezi nejúspěšnější.  Karate klub Brno se jakožto již poněkolikáté zhostil úlohy ukázat divákům v deseti minutách co je to karate. Letošní ročník ukázal divákovi možnosti tréninku karate a nárůst účinnosti technik v závislosti na délce cvičení. Od úvodní katy Heian Shodan od Radky až po závěrečné kumite Marka, Zdenka a Jakuba mohli diváci sledovat rozdíly mezi žákovskými a seniorskými kategoriemi. Velké díky patří všem žáků, kdo byl letos poprvé a přemohli svoji trému. Zejména pak při přerážení střešních tašek, které měli jako svou premiéru zrovna zde.

Jako třešničku na dortu si letos Karate klub Brno připravil v podání Zdeňka Daniela vytvoření českého rekordu v přerážení Ytongu, který je nyní stanoven na ctihodných 16ti kusech 5cm vysokých prefabrikátů.

Vystoupení na Budoshow není pouze 10 minut v záři reflektorů, ale i hromada času před vystoupením a po skončení. Proto bych chtěl poděkovat všem, kdo se na realizaci ukázky podíleli. Pro představu bylo zapotřebí skloubit normální trénink s přípravou na mistrovství ČR a tréninkem ukázky, přivézt z Vyškova střešní tašky v zapůjčeném vozíku, zajet koupit 66 ytongů a odvézt na halu v zapůjčeném pick-upu, vyrobit 170 prokladek mezi jednotlivé ytongy a střešní tašky, nachystat v předvečer vystoupení halu (Karate klub Brno je spolupořadatelem této akce a pomáhá při realizaci), od rána netrpělivě čekat na generálku a pak teprve přišlo těch 10 minut slávy. Jelikož po našem vystoupení to spíše vypadalo jak po bourání bytového jádra, tak následoval úklid haly, odnos rozbitých ytongů a střešních tašek do vozíku a odvoz sutě na tříděný odpad. Jako vzpomínka zůstalo pár oděrek, bolavých kloubů a neposlední řadě dobrý pocit z toho, že jsme Brnu a celé republice mohli ukázat, jak vypadá karate.

Za Karate klub Brno děkuji ještě jednou všem účinkujícím a všem kdo se podílel na zdárném průběhu celé ukázky.