Dne 11.4.2009 vyrazila skupina mladých karatistů (Adam Sysel, Martin Nebuchla, Hguyen Duc Manh (Patrik) a Dominik Cočev) pod vedením Michala na závody do dalekého Sokolova. Aby cesta netrvala tak dlouho, tak se stavili na přespání v Praze. Ubytování bylo luxusní na Národní třídě u hoteliéra Martina s výhledem na Hradčany. Za čež mu děkujeme.

Po probuzení závodníky čekala ještě dlouhá cesta přes Karlovy Vary do Sokolova. Počasí bylo nevalné, leč nálada skvělá. Pro naše závodníky to byly první závody na tak vysoké úrovni. Tudíž našim prvotním cílem bylo seznámit závodníky s prostředím závodů. Od výpravy jsme nečekali žádné velké výsledky, ale potěšil nás postup některých závodníků do dalších kol. Zjistili jsme, že se vydáváme kvalitní cestou karate a že nás čeká spousta práce na druhý Národní pohár v říjnu.