Karate Brno Karate Brno

Vše o tréninku karate

Karate je bojový systém užívající ruce, nohy, hlavu, kolena a lokty jako zbraně. Bylo vyvinuto na ostrově Okinawa a na počátku 20. století přeneseno do Japonska mistrem Gichinem Funakoshim. Karate je vysoce efektivní bojové umění s důrazem na maximální účinnost způsobenou každým úderem za využití veškeré možné fyzické i mentální energie s cílem posunout možnosti cvičence.

 

Mistr Funakoshi, ovlivněn tradičními japonskými bojovými uměními jako kyudo, kendo a judo, modifikoval karate, které mohlo být do té doby nazýváno karate-jutsu, v umění boje a zdůraznil filozofický aspekt. Tímto způsobem vše, co bylo učeno, mohlo být určující pro každodenní život studenta. Proto je karate životní cestou - karate-do (do znamená cesta). Gichin Funakoshi tímto zkombinoval techniky karate s tradičním budo, zařazením podstaty budo do srdce karate.

 

Slovo karate je tvořeno dvěma čínskými znaky, první je kara (prázdný) a druhý te (ruka). První znak je nejméně konkrétní a nejvíce otevřený. Cvičením karate jsou osvojovány techniky sebeobrany, při kterých nejsou potřeba žádné jiné zbraně, než ruce, nohy o ostatní části těla.

Pro studvání literatury doporučujeme zakoupit tyto knihy:

Pro začátečníky:Cesta k prvnímu danu od Karla Strnada kniha-strnad.jpg
Pro pokročilé:KARATE-DO KATA, Volume 1 & Volume 2karate-jka-hq.jpg

 

Trénink karate dětí

// "Skutečné karate je takové, které je v běžném životě v mysli a těle člověka trénováno a rozvíjeno v duchu pokory, a které je v kritické chvíli použito zcela v zájmu spravedlnosti." Gichin Funakoshi    Trénink karate pro děti ..
zobrazit více informací

Trénink karate dospělí

// Karate pro dospělé: Od roku 2007 vyučují trenéři Karate Klubu Brno také karate pro dospělé. Tato skupina je přístupná všem věkovým kategoriím. Harmonii mezi duchem a tělem mohou hledat jak mladí, tak starší, muži i ženy. Je to aktivita..
zobrazit více informací

Rozpis tréninků

// Skupina Čas Tělocvična Trenér přípravka 4 - 6 let Čtvrtek: 16:00 - 16:45 Malá tělocvična Petr Vejchoda   začátečníci 6 - 15 let Úterý a čtvrtek: 17:00 - 18:00 Velká tělocvična Michal Pokorný 9. kyu 8 - 15 let  Úterý..
zobrazit více informací

Kde cvičíme v Brně

// Velká a malá tělocvična Městské policie Brno na Milady Horákové 18 v Brně Vstup do tělocvičen je vždy zezadu, jak ukazují přístupové cesty na obrázku. Nejpohodlnější je vstup průchodem z ulice Milady Horákové mezi bankou ČSOB a..
zobrazit více informací

Trenéři

// O trénink se starají vyškolení trenéři, kteří vlastní trenérskou licenci pro výcvik karate. Pravidelně navštěvují národní a mezinárodní semináře a školení, na kterých se učí nejnovější trendy výuky karate. Aktivně si každý..
zobrazit více informací

Závodníci

// Karate klub Brno od svého založení úspěšně vychovává závodníky, kteří se pravidelně zúčastňují krajského poháru, národních pohárů ČR, Mistrovství ČR JKA a Mistrovství Evropy JKA karate. V týmu máme zastoupeny všechny věkové..
zobrazit více informací

Objednávka karate-gi

// Kdo z Vás by měl zájem si nechat objednat karate-gi u nás v klubu, tak Vás prosím o vyplnění objednávky ve formuláři níže (objednávky zpracováváme 1x měsíčně). Karate-gi je většinou skladem. V případě, že nechcete doručit karate-gi..
zobrazit více informací

Objednávka sportovní tašky

Karate klub Brno nechává udělat klubové sportovní tašky. Sportovní taška je navržena pro trénink bojového umění s ohledem na objem potřeb pro cvičení a jiné výbavy.Tašku můžete nosit přes rameno a v případě potřeby i jako batoh..
zobrazit více informací

Dárkový poukaz na cvičení

// Připadá Vám cvičení karate smysluplné? Cítíte se po tréninku karate lépe na těle i na duši? Chodíte do Karate klubu Brno rádi? O tyto zážitky se můžete podělit se svými blízkými! Dárkový poukaz udělá radost těm, kteří chtějí..
zobrazit více informací

Kalendář

« prosinec 2021 »
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 

Vzkazy

Facebook

© 2015 WWW.KARATE-KLUB.CZ | KARATE JKA | Tvorba webových stránek: ImperialMedia 2015
sewacoBrnospacilveritasDoubravnicka