Karate Brno Karate Brno

Pojmy v karate

Pozdrav

// Pozdrav je důležitým prvkem nejen v karate, ale i v asijských zemích všeobecně. Základní pozdrav rei je realizován formou mírného úklonu hlavou v stoji, případně v kleku či v sedu na patách. Začíná jím a končí každá komunikace..
zobrazit více informací

Zahájení a ukončení tréninu

// Při zahájení a ukončení je zaveden určitý ceremoniál. Řídí jej nositel nejvyššího technického stupně z přítomných karateků v dojo. Zahájení: Na jeho povel seiretsu si stoupnou všichni cvičenci do řady sestupně dle výše technických..
zobrazit více informací

Pásma útoků

// Jodan Horní pásmo - hlava a krk Chudan Střední pásmo - od styké kosti po krk Gedan od paty po stytkou kost..
zobrazit více informací

Úderové plochy

// Zavřená pěst: ipponken - povystrčený ukazováček nakadaka ipon ken - povystrčený prostředníček seiken - první dva klouby (ukazováček a prostředníček) - zpředu tecui - malíková strana pěsti uraken - první dva klouby - shora Polootevřená..
zobrazit více informací

Ostatní pojmy

// Budo bojová umění Bunkai demonstrace významu KATA - pohybů s jedním, nebo více partnery Dan mistrovský stupeň Deai vlastním útokem předejít jinému útoku Dojo místnost (tělocvična) na cvičení, klub Do cesta Gedan-kamae bojové postavení..
zobrazit více informací

Rozcvička

Rozcvička: Rušná část:  každá rozcvička by měla obsahovat rušnou část, která je důležitá pro zvýšení srdeční frekvence, prokrvení a prohřátí vnitřních orgánů a svalů. Většinou rozcvička rušnou částí začíná (především..
zobrazit více informací

Kalendář

« prosinec 2021 »
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 

Vzkazy

Facebook

© 2015 WWW.KARATE-KLUB.CZ | KARATE JKA | Tvorba webových stránek: ImperialMedia 2015
sewacoBrnospacilveritasDoubravnicka