Ostatní pojmy

Budobojová umění
Bunkaidemonstrace významu KATA - pohybů s jedním, nebo více partnery
Danmistrovský stupeň
Deaivlastním útokem předejít jinému útoku
Dojomístnost (tělocvična) na cvičení, klub
Docesta
Gedan-kamaebojové postavení s krytem na gedan pásmo
Hajimezačněte
Hidarivlevo
Hara, Tandenbřicho, centrum bolesti
Hiki-tezatažená ruka (k boku)
Chudan-kamae bojové postavení s krytem na chudan pásmo
JKAJaponská Asociace Karate - Japan Karate Association
Kamaetezaujmout držení těla
Karatecesta "prázdné" ruky
Karate-DoKARA = prázdný, dutý; TE = ruka; DO = cesta. (Prázdný ev. dutý zde má filosofický význam ve smyslu "osvobození se od všech myšlenek, očistit ducha", tzn. "že jsem připraven rozpustit se v prázdnotě universa-vesmíru"). Na Okinawě pocházelo původní označení z čínského zavedeného bojového systému TO-DE ("z číny pocházející techniky"), japonsky KARA-TE. Tento bojový systém se později nazýval také OKINAWA-TE. Mistr Gichin Funakoshi(l868-l957) změnil původní čínsky psaný znak, že se TO (symbol pro vše přicházející z číny), nebo japonsky čtené KARA a změnil TO za nový znak, který se čte KU (vyslovuje se "KUH") rovná se nebe, nebo také KARA (to, ale s filosofickým významem "prázdný").
KarategiKarate-oblek (kimono)
Karatekalidé provozující Karate
Kivnitřní energie
Kiainejvyšší bojové nasazení spojené s hlasitým výdechem a bojovým výkřikem
KimeKime je hlavní princip každé techniky v Karate. Kime znamená explozivní provedení techniky s maximální silou a v co nejkratší době jaká je jen možná. Cílem je, všechnu energii, kterou může tělo vydat, soustředit na jeden bod a vydat ji šokovým stylem. Kime se provádí při úderu, při srážení a kopu, ale také u obrany.
Kime-Wazaprotiútoky/kontratechniky jako "rozhodující technika" (při tom by měl být zvolený cíl bleskově zasažen s maximálním silovým nasazením).
Kogekiútok
Kyužákovský stupeň
Maaikorektní odstup
Maevpřed
Mawatteobrat (otočka vzad)
Migivpravo
Sabakivyhnout se, často s "rotací těla"
Sentei-Kataod zkoušeného, nebo účastníka závodu vybraná Kata s předem dané skupiny Kata (např.Heian 1-5, Tekki 1, Bassai-Dai, Kanku-Dai, Jion, Enpi, Hangetsu).
Shitei-Katapovinná Kata
Sun-Domeznamená zastavení techniky těsně před cílem
Tai-Sabakivyhnutí a kontratechnika
Teruka