Karate Brno Karate Brno

O karate

Shuri city 1937

Historie

// Historie karate Původ karate se datuje daleko do minulosti, před více než tisíci lety. Když byl Daruma (Boddhidharma) v klášteře Shao-lin, učil své žáky metodám rozvoje vytrvalosti a fyzické sily nezbytných k tomu, aby mohli snášet kázeň..
zobrazit více informací

JKA karate

// Styl JKA je obvykle symbolizován červeným a bílým inyo. Znaky znamenají "Shadan Hojin Nihon Karate Kyokai" neboli "Nezisková společnost Japonská asociace karate."   Japonská asociace karate (Nihon Karate Kyokai) byla založena v roce 1949 Isao..
zobrazit více informací

Osobnosti JKA

// JKA vděčí za svou bohatou tradici svým velkým mistrům a jejich naprosté oddanosti k cestě karate. Kliknuntím níže se dozvíte více o těchto pánech, kteří formovali JKA karate jako umění, které známe dnes:..
zobrazit více informací

Etika karatedo

// Dojokun Dojokun založil okinawský mistr karatedo Sakugawa, který byl vnějším žákem věhlasného čínského mistra Koshokuna. Při jeho sestavování se orientoval na čínské formy dojokun, které sahají až k buddhismu - klášteru Shaolin..
zobrazit více informací

Kihon

// Techniky karate nejsou produktem několika nadšenců, kteří se rozhodli před pár lety vymyslet nějaké bojové umění. Ve skutečnosti karate je koncentrátem zkušeností mnoha generací bojovníků, kteří tyto techniky často používali v reálném..
zobrazit více informací

Kata

// Co je kata: Kata je formální posloupnost pohybů, představující boj s jedním či více protivníky. V duchu karate-do kata začínají obranným pohybem („V karate není první útok“ - G.Funakoshi). Taková je definice kata v našem převážně..
zobrazit více informací

Kumite

// Kumite - střet rukou znamená procvičování technik karatedo při útoku a obraně s jedním či více partnery. Karateka má před sebou skutečné soupeře, protivníka, se kterými se musí reálně střetnou. Nároky na psychickou odolnost, účinnost..
zobrazit více informací

Kalendář

« prosinec 2021 »
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 

Vzkazy

Facebook

© 2015 WWW.KARATE-KLUB.CZ | KARATE JKA | Tvorba webových stránek: ImperialMedia 2015
sewacoBrnospacilveritasDoubravnicka